CEIP spustil ve spolupráci se skupinou CONSEQ otevřený podílový fond kvalifikovaných investorů

CEIP spustil ve spolupráci se skupinou CONSEQ otevřený podílový fond kvalifikovaných investorů

Praha, 18. května 2023:Investiční skupina Central Europe Industry Partners (CEIP)spustilave spolupráci se skupinou CONSEQ nový otevřený podílový fond kvalifikovaných investorů CEIP II fond fondů. Podkladový private equity fond CEIP II se zaměřuje na malé a střední průmyslové a technologické podniky zejména v České a Slovenské republice a aktuálně spravuje přibližně jednu miliardu korun. Prostřednictvím nového fondu kvalifikovaných investorů CEIP II fond fondů tak mohou na tomto private equity fondu participovat i menší investoři. Investice jsou možné od 1 milionu korun, případně od 100 000 korun v kombinaci s investicemi do ostatních fondů kvalifikovaných investorů obhospodařovaných skupinou CONSEQ. První upisovací období fondu začíná v květnu a bude trvat do konce července 2023. Pokud do té doby nebude dosažen maximální objem podkladového fondu 1,5 mld. CZK, je možné přizvat investory až do konce roku 2023, ale již ne za upisovací kurz, ale za aktuální tržní hodnotu.

„Společnost CONSEQ vnímáme jako dlouhodobou jedničku na trhu správy aktiv pro menší investory, proto jsme se rozhodli společně s ní založit nový fond fondů licencovaný v České republice, který umožní lidem investovat už od jednoho milionu korun,“ říká řídící partner CEIP Ondřej Benáček. „Doposud do CEIP vkládali peníze institucionální čeští a američtí investoři s tím, že jejich průměrná investice byla 150 milionů Kč. Tento tzv. feeder fond, tedy fond, který sesbírá peníze kvalifikovaných investorů a investuje je do našeho fondu, umožní do produktu, který byl doposud vyhrazen pro velké hráče,efektivně investovat i běžným lidem.“

Cílem nového fondu fondů je dosahovat obdobné výkonnosti jako podkladový fond CEIP II, který se zaměřuje na investice do majoritních a kontrolních účastí v malých a středních společnostech, které se zabývají nejen tradičním průmyslem, jako je například strojírenství, ale také automatizací, letectvím a energetikou a souvisejícími službami zejména v České republice a zemích střední a východní Evropy.

„Pro investory tak tento fond fondů představuje alternativní investici do segmentu průmyslových, výrobních a servisních podniků. Fond CEIP II je již z více jak 70% upsán a Conseq představuje jednoho z posledních investorů fondu,“ doplňuje Benáček.

Cílová míra návratnosti pro investora po odečtení všech nákladů a odměn činí 15 % ročně. Investiční horizont je nastaven na 10 let s dvouletou ochrannou lhůtou. Obhospodařovatelem fondu je Conseq Funds investiční společnost, a.s., člen skupiny CONSEQ.

„Se společností CEIP jednáme již delší dobu. Jejich historie dokazuje, že mají velmi dobré výsledky v oblasti private equity a dokázali si zajistit v roce 2022 jak investory, tak dvě cílové společnosti do druhého fondu. Ihned při investici našeho fondu fondů tak budeme přibližně z 30% vlastnit podkladové firmy, které předvedly za poslední rok brilantní výsledky. Tím se stává i náš fond fondů od samého začátku atraktivním investičním nástrojem. Spolupráce je na velmi profesionální úrovni a jsme rádi, že můžeme být při růstu etablovaného hráče v této oblasti,“ říká ředitel Investičního bankovnictví Conseq Investment Management a.s. Tomáš Kálal.

CEIP se na rozvoji středoevropských průmyslových, technologických a servisních společností podílí od roku 2017, kdy zahájil svou činnost. První fond disponuje vlastnickými podíly například u výrobce svařovaných a nerezových konstrukcí ROKA Industry, poskytovatele měřících a testovacích technologií ELCOM, výrobce leteckých technologií JIHLAVAN, servisní společnosti BMH, která využívá robotické technologie, výrobce tepelně tvarovaných plastových výrobků VYVA PLAST nebo zpracovatele drátů a plechů KBNK. Ve fondu CEIP II již jeho manažeři nakoupili firmu AMiT, zabývající se výrobou řídících systému především pro kolejová vozidla, a dále firmu KOSYKA, která vyrábí kabelové svazky.

O Central Europe Industry Partners (CEIP)

Central Europe Industry Partner (CEIP) je private equity skupina (CEIP I a CEIP II) zaměřený na průmyslové a technologické podniky, výrobu a B2B služby v České republice a na Slovensku. Od roku 2017 CEIP funguje jako spolehlivý a poptávaný partner pro zakladatele společností hledající nového zodpovědného majitele pro své firmy a také jako unikátní nástroj pro investory, kteří chtějí využít průmyslový, inženýringový a obchodní potenciál České republiky a Slovenska. CEIP disponuje zkušeným a stabilním manažerský týmem, který má dlouholeté zkušenosti s řízením a rozvojem lokálních i mezinárodních průmyslových společností. Hodnota aktiv pod správou prvního fondu odpovídá 1.6 miliardy Kč (k datu 31.12.2022).

O skupině CONSEQ

Conseq je investiční manažer s téměř 30letou historií na českém trhu. Vedle obhospodařování institucionálních portfolií již 23 let obhospodařuje a administruje investiční fondy a poskytuje další služby drobným i institucionálním investorům. V těchto oblastech má Conseq významný podíl na trhu a získal si důvěru již více než 500 000 klientů. S objemem obhospodařovaných aktiv ve výši přes 120 mld. CZK (podle údajů AKAT ČR) je skupina Conseq největším nezávislým investičním manažerem v ČR.

Vylepšete tuto stránku

Chcete doplnit nebo upravit tuto stránku? Vyplňte textové pole níže. Děkujeme ♥